jak dziala klimator

Jak działa klimator?

Letnie upały dokuczają każdemu

Lato w Polsce staje się z każdym rokiem bardziej upalne, a co za tym idzie – przebywanie w niekomfortowo wysokiej temperaturze w pracy lub domu może stać się uciążliwe. Nie ma wątpliwości co do tego, że przyklejające się ubrania do ciała lub lejący się pot po twarzy może być pewnego rodzaju dyskomfortem. Nasuwa się więc pytanie, jaki wybrać sprzęt, który zapewni nam optymalne warunki i poprawi nasz stan zdrowia?

Klimator pomoże schłodzić pomieszczenie do komfortowej temperatury

Jak sobie z tym poradzić z upałem i nie wydać fortuny? Idealnym rozwiązaniem będzie klimator. Jest to dość nowoczesne urządzenie, którego główną funkcją jest schładzanie. Robi to dzięki nasączonym wodą wkładom lub kostkom lodu. W niektórych modelach należy wlać wodę i włożyć dodatkowe butle z cieczą, które należy zamrozić. Należy do rodzaju klimatyzacji wodnej. Do urządzenia zasysane jest ciepłe powietrze.

Kiedy klimator działa najskuteczniej?

Co ciekawe im wyższa temperatura otoczenia tym skuteczniej one działają. Następnie powietrze jest schładzane i zostaje uwolnione do pomieszczenia w postaci chłodnego i przyjemnego podmuchu, który roznosi się po całym otoczeniu. Schładzanie pomieszczeń to jednak nie ich jedyna funkcja. 

Dodatkowe funkcje klimatorów

Świetnie sprawdzają się do nawilżania i oczyszczania powietrza z różnego rodzaju drobnoustrojów czy chociażby kurzu. Bardziej nowoczesne modele są wyposażone w jonizator, dzięki któremu ilość jonów ujemnych i dodatnich w powietrzu jest zrównoważona. Jest to dość ważne dla osób, które borykają się z m.in astmą lub problemami z drogami oddechowymi. Są to urządzenia wielofunkcyjne, które można dostosowywać do swoich predyspozycji. Niektóre z nich wyposażone są także w możliwość wydmuchiwania powietrza ogrzanego.

Klimator to urządzenie uniwersalne

Bez wątpienia są to sprzęty uniwersalne, które pozwolą chłodzić pomieszczenia w upalny dzień jak i ogrzanie pokoju, gdy zima w pełni.Warto tutaj dodać również to, że praca klimatora jest tak samo wydajna przy otwartych oknach, czy drzwiach jak przy zamkniętych. Klimator sprawi, że praca w biurze, lub po prostu odpoczynek w domu upalnym latem, nie będzie kojarzył się z dyskomfortem. 

Pozytywny wpływ na samopoczucie

Oddychanie schłodzonym, oczyszczonym i nawilżonym powietrzem sprawi, że nasze samopoczucie poprawi się. Warto wspomnieć, że ma to wpływ także na nasze zdrowie, szczególnie, jeśli osoby borykają się różnego rodzaju alergiami. Urządzenia te idealnie sprawdzą się w dużych mieszkaniach, domach oraz biurach. Są bardzo mobilne, można je w zależności od potrzeb przestawiać. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach otwartych oraz daje możliwość ustawienia odpowiedniej dla nas temperatury.

Podsumowanie

Klimator bez wątpienia należy do grupy urządzeń, które na ułatwiają funkcjonowanie w upalne dni, przyjemnie schładzając nas i nasze otoczenie.


Źródło grafiki: https://hoffen.com.pl/produkty/klimator/

1 komentarz do “Jak działa klimator?”

  1. Lato w Polsce jest przej-je-ba-ne. Wczoraj 33 stopie, dziś 17, jutro 28. Skwar, burza, watr, słońce i deszcze. Masakra jakaś.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *